Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-01-02 09:32:31

Jarek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-02
Posty: 2
Punktów :   

Najczęstsze błędy :D

Proszę podać jakie najczęściej błędy popełnialiście i czym one skutkowały.

Offline

 

#2 2010-01-02 13:42:55

marcin.boss

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 9
Punktów :   

Re: Najczęstsze błędy :D

Wg mnie to najłatwiej popelnić błąd na samym początku przy obliczaniu wektorów sił w węzłach (jak masz podkład mojego autorstwa to jest to punkt 5), często można pomylić "+" z "-". Dużo błędów można popełnić w macierzy agregacji, należy dobrze pooznaczać numery węzłów żeby przy przeklejaniou odpowiednich komórek nie pomylić miejsc docelowych. Aha, pamiętaj, że excel źle liczy funkcje SIN i COS, więc jeśli liczysz jakąś długość pręta w excelu, to lepiej sobie to darować i przeliczyc na kalkulatorze i wpisać gotowe.

Teraz druga część Twojego pytania: jeśli pomylisz się w macierzy agregacji to nie wyjdą Tobie dobrze przemieszczenia wezłowe (powinny wyjść raczej małe, średnio rzędu 10^(-3)). Jeśli pomylisz się w wektorach sił to nie sprawdzą się końcowe wyniki (nie spełniony zostanie warunek równowagi siłw ramie).

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-01-02 14:16:18

faraon87

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Najczęstsze błędy :D

Fajnie, że mówisz o tych źle liczonych sinusach i cosinusach, może przez to mam złe wyniki. Dzięki za naprowadzenie, popróbuję, bo mi tez jeszcze proj nie wychodzi.

Offline

 

#4 2010-01-08 20:00:55

basbic9

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Najczęstsze błędy :D

Witam,

jesli chodzi o excela, to program dobrze liczy funkcje Sin i  Cos tylko trzeba uwazac przy wprowadzaniu danych, bo wartosci katow do obliczenia funkcji trygonometrycznych podaje sie w radianach

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ligipilkarskie.pun.pl www.minesite.pun.pl www.watra.pun.pl www.musa.pun.pl www.pokemon-master-white.pun.pl